foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Kalina Model SVITAVY

"Kdo si hraje, nezlobí."


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /data/web/virtuals/16833/virtual/www/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Číst dál...

Jako první jsem zařadil CNC frézku a pár nástrojů, kterými jsem vyráběl tyto cnc výrobky. Zařadil jsem ji jako první hlavně proto, že jsem rád, že jsem si takový stroj mohl pořídit, a protože výrobky z tohoto stroje jsou opravdu pěkné.

 

Číst dál...

Číst dál...

Samozřejmě nejde vše vyrobit jen na frézce, a proto mám i soustruh. Jediné, co na něm bylo ještě potřeba dodělat, byl stavitelný doraz. Díky tomuto vylepšení se už na něm dá dělat i více stejných kusů. A mohl jsem vyrobit taky ráfky na dvojmontáž pro podval.

Číst dál...

Číst dál...

Ale ani to by nestačilo. Bez ručního zpracování by to nebylo ono. Proto je zde ještě nepostradatelná flexa s regulací otáček a mini bruska Dremel s nástroji. Bez těchto pomocníků bych těžko vyleštil jakoukoli věc. Je pravda, že ruční vrtačku už nahradím CNC frézkou, ale některé práce je rychlejší udělat na vrtačce ve stojanu. 

Číst dál...

Více fotek

Hlavní důvod, proč jsem poslední dobou nic nestíhal (např. aktualizaci webu), je stavba mé nové dílny v podkroví na chalupě. Pro vybudování dílny v podkroví jsem se rozhodl hlavně kvůli nízké vlhkosti vzduchu, abych zabránil korozi strojů. Abych co nejvíc ušetřil, tak jsem si většinu dělal sám nebo za pomoci rodiny a přátel.

Nejvíce mi pomohli Martin a Lukáš Ondráčkovi, kteří mě naučili vše, co se týče práce se sádrokartonem. A co jsem nezvládl sám, s tím mi ochotně přijeli pomoct, za což jim oběma patří můj velký dík.

TOPlist